ELLİBİRİNCİ MEKTUP

Somuncu Baba

Ey Gözümün Nuru

Senin muhabbetinden kaynaklanan¸ içinden geldiği gibi muhabbet dolu sözlerle başlayan tebriklerin gerek beni ve gerek kız kardeşimi çok mutlu ederek sizin gönlümüzdeki sevginizi bir kat daha arttırarak iyice kökleşmesini sağladı. Cismen küçük fakat hissen dünyalara sığmayacak kadar büyük olan kalbinizin bir şefkat denizi¸ zekâ ve muhabbet hazinesi olduğuna bütün kalbimizle inandık ve tasdik ettik.

Ey Gözümün NuruSenin muhabbetinden kaynaklanan¸ içinden geldiği gibi muhabbet dolu sözlerle başlayan tebriklerin gerek beni ve gerek kız kardeşimi çok mutlu ederek sizin gönlümüzdeki sevginizi bir kat daha arttırarak iyice kökleşmesini sağladı. Cismen küçük fakat hissen dünyalara sığmayacak kadar büyük olan kalbinizin bir şefkat denizi¸ zekâ ve muhabbet hazinesi olduğuna bütün kalbimizle inandık ve tasdik ettik.


Allaha binlerce şükürler olsun ki senden öncekiler gibi akrabalık sevgisi hayalinden¸ gönlünden çıkanlar ve unutanlar gibi vefasız olmadın.


Allaha yüzlerce kere hamdolsun ki bir papağan misali güzel konuşan dilin¸ anne ve babaya karşı olan hürmetini unutmaya müsait olduğu halde çocukluğunda onlardan aldığın ders ile buna müsaade etmedi. Akrabalık ilişkilerinin ve akrabalar arsındaki sevgi bağının insanın yaratılışında bulunduğunu aşk¸ sevgi ve manevi bağlılığın bütün insanoğlunun büyük bir ihtiyacı olduğunu asla unutmadın.


Yüce Allaha seni emanet ederek sözlerime böylece son veriyorum.


 


Güncelleme: Yrd. Doç. Dr. Cemil Gülseren

Sayfayı Paylaş