KAYSERİ'DE EDEBİYATÇI DOSTLARLA

Somuncu Baba

Dergimizin isminin aldığı Somuncu Baba Hazretlerinin doğduğu Kayseri'de edebiyatçı dostlarımızla buluştuk.

Kayseri’de Edebiyatçı Dostlarla

Dergimizin isminin aldığı Somuncu Baba Hazretlerinin doğduğu Kayseri'de edebiyatçı dostlarımızla buluştuk. Erciyes Üniversitesinden akademisyen dostlarımızın da katıldığı tanıtım ve tanışma toplantımıza yazar-şair arkdaşlarımız başta olmak üzere 50 kişi katıldı.
Dergimizin misyonu ve yayın hayatını anlatan sinevizyon gösteriminden sonra¸ davetimize icabet ederek gelen sevgili edebiyat dostlarının fikir ve önerilerini dinledik. Dergimiz hakkındaki değerlendirmeleri ve görüşlerinin bizler için çok önemli olduğunu belirterek¸ yazılarıyla şiirleriyle hep bizlere olduklarına bir kez daha şahit olduk.

Somuncu Baba'dan Mevlâna'ya

Aralık 2005 sayımızın kapağı ve içeriği ağırlıklı olarak Mevlâna Hazretlerine hasredilmişti. Ocak ayının ilk haftasında Mevlâna diyarı Konya'ya dergi yöneticilerimizle bir ziyarette bulunduk. Konya Selçuk Üniversitesi akademisyenleri ile¸ orada yaşayan edebî sahada kalem oynatan yazar dostlarımız ve şairlerimizle buluştuk. Gönülden tanış olduk. Birbirimizi daha yakından tanıdık. Dergimizi beğenerek takip eden¸ çeşitli konularda yazılarıyla bizlere desteğini sürdürecek olan kalem dostlarımızla hasbihal ettik. Değerli akademisyen ve yazarlarımızın fikir ve görüşlerini dinledik. Bu tanışma toplantıları gayet faydalı olmuştur.

Sayfayı Paylaş