SOMUNCU BABA DERGİSİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTULAR…

Somuncu Baba

“Gönüle¸ düşünceye¸ inanca daha açık bir ifade ile insana çok değer vermekteyiz¸ yazı ve şiirlerin seçim ve yayımında da bu hassasiyet azama derecede gösterilmektedir”

“Gönüle¸ düşünceye¸ inanca daha açık bir ifade ile insana çok değer vermekteyiz¸ yazı ve şiirlerin seçim ve yayımında da bu hassasiyet azama derecede gösterilmektedir”

Malatya'nın Darende İlçesi'nden 12 yıldır yayınlanmakta olan ve bir süre önce aylık periyotlarla yayın akışını sürdüren Somuncu Baba Dergisi İstanbul Gren Park Hotel'de verdiği iftar yemeği programıyla işadamları ve basın dünyasıyla bir araya geldi.
Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı tarafından yayınlanan derginin iftar yemeği programında bir konuşma yapan Vakfın Genel Müdürü ve aynı zamanda Derginin Genel Yayın Yönetmeni olan İsmail Palakoğlu¸ her ay okuruyla yüzyüze geldiklerinin altını çizerek; “Gönül birlikteliğini dergi vesilesiyle daha da pekiştirmeyi arzu ediyoruz” dedi.
Çeşitli gazete¸ dergi¸ haber ajansları¸ televizyon ve radyoların üst düzey yöneticileriyle işadamlarının katıldığı iftar yemeğinde vakfın çalışmalarını anlatan bir de gösterim yapıldı.
Emekli Bankacı Sami Erdem¸ Ünlü Sünnet Uzmanı Kemal Özkan¸ Sanatçı Selahattin Alpay¸ işadamları Sabri Özel¸ Yunus Akdaş¸ Hikmet Gencal¸ İlyas Erdoğan'ın yanı sıra iftar yemeğinde basın dünyasından çok sayıda isimde bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldu
Somuncu Baba Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Palakoğlu iftar programında yaptığı konuşmada¸ Ramazan ayını 'Canlarda irfan bitiren ay' olarak tanımladı. Ramazanın bir irfan sofrası¸ bir hikmet meclisi olduğuna dikkat çeken Palakoğlu¸ Ruhlara hikmet rüzgârından¸ irfan çiçeklerinden türlü kokular estirir¸ bir can şenliği başlatır. Ramazan'ın insanın ruhuna ve topluma estirdiği manevi rüzgâr çeşitli yönleri ve nitelikleriyle yansıtılır” dedi.
Konuşmasında dergileri hakkında da açıklamalarda bulunan Palakoğlu¸ “Gönüle¸ düşünceye¸ inanca daha açık bir ifade ile insana çok değer vermekteyiz¸ yazı ve şiirlerin seçim ve yayımında da bu hassasiyet azama derecede gösterilmektedir” şeklinde konuştu.
Okuyucularının yoğun talepleri karşısında her ay okuruyla yüzyüze gelmeye başladıklarını hatırlatan Palakoğlu¸ “Gönül birlikteliğini dergi vesilesiyle daha da pekiştirmeyi arzu ediyoruz. Dergimiz kültür edebiyat ve araştırma dergisi olması hasebiyle her tür konuya yer verebilmekteyiz. Yayın çizgimizdeki tutarlılığı koruyarak açılım yapmaktayız. Üniversitelerdeki değerli akademisyen hocalarımız ve çeşitli illerdeki edebiyatseverlerin¸ usta kalemlerin yazdığı dergimiz¸ aranan¸ okunan¸ tasarım ve içerik yönüyle de çok beğenilen bir yapıdadır. Sakin ama devamlı akan bir pınar gibi edebiyat ve kültür mecrasında akan dergimiz¸ önemli konulara ve dikkat çekici yazı ve röportajlarla çoğu zaman bir çağlayan gibi akışını hızlandırmaktadır” dedi.
Program sonunda katılımcılara Somuncu Baba'nın anısını yaşatmak için Ramazan aylarında vakıf tarafından ücretsiz olarak dağıtılan “Somuncu Baba Sebil Ekmeği” ve yayınlardan oluşan hediyeler verildi.

Bayram Sevinci

Bir Ramazan Ayını daha geride bıraktık. Ramazan ayının sonunda bayramı da yaşamanın sevincini yaşadık.
Bayram günleri en neşili günlerimizdir. Allah'ın emrettiği kardeşlik¸ hoşgörü ve kucaklaşma günleridir. Büyüklerimizle bayramlaşma¸ hal hatır sorma gününde Zaviye Mahallesindeki gençler Vakıf Başkanı H. Hamidettin ATEŞ Efendiye toplu bir ziyarette bulundular.

Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı Tarafından
PAKİSTAN YARARINA KERMES Düzenlendi…

“Bu insanlara yardım elini uzatmak amacıyla¸ bir hafta sürecek kermesimizin gelirleri Pakistan'a ulaştırılmak üzere yetkililere teslim edilecektir”

Darende'de bir süre önce Pakistan'da yaşanan depremde zarara uğrayan vatandaşlara yardım etmek amacıyla Es- Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı tarafından kermes düzenlendi.
Hulûsi Efendi Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu¸ Pakistan'da meydana gelen ve binlerce insanın ölümüne¸ binlerce insanında mağdur kalmasına sebep olan deprem nedeniyle¸ vakıfları tarafından bir kermes düzenlendiğini bildirdi. Palakoğlu¸ “Bu insanlara yardım elini uzatmak amacıyla¸ bir hafta sürecek kermesimizin gelirleri Pakistan'a ulaştırılmak üzere yetkililere teslim edilecektir” dedi. Palakoğlu¸ vakıflarının hanımlar komisyonunun tertiplediği organizasyonla¸ başlattıkları çalışmada özellikle bayanların görev aldığını bildirdi. El emeği göz nuruyla kısa zamanda birçok ürünü yaparak¸ organizasyonu teşkil eden bayanların bu çalışmaya büyük destek verdiğini söyleyen Palakoğlu¸ “Darende'den Pakistan'a bir yardım eli uzatmak istedik. İnşallah vatandaşlarımızın da desteği ile buradan sağlanacak gelirlerle bir yarayı sarar¸ bir ihtiyaçlının duasını alırız” dedi.
Tiryandafil Otel Salonunda düzenlenen kermesi Darende Kaymakamı Vural Karagül¸ Darende Belediye Başkanı Memduh Önal ve Hulûsi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamidettin Ateş birlikte açtılar.
Elde edilecek geliri¸ Pakistan'a gönderilecek kermeste¸ giyim¸ çeyiz¸ gıda¸ züccaciye¸ kırtasiye¸ ayakkabı ve diğer çeşitler satışa sunuldu. Hergün saat 10.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verecek kermesin açılışına Darende'deki vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Sayfayı Paylaş