ŞEREFLİ DİRENİŞ… ŞEHİTLERE DUA…

15 Temmuz 2016´da ülkemiz, devlet ve milletimiz üzerinde gerçekleştirilen hain ve alçak darbe teşebbüsünün failleri; ABD, CIA, İsrail ve İngiltere´nin başını çektiği Haçlı-Siyonist ittifakı ve onların piyonu FETÖ’dür. Bu, öyle bir kahpe darbe girişimiydi ki kendi ülkesinin Cumhurbaşkanını öldürmeye teşebbüs etmek, kendi ülkesinin Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalamak, MİT ve Emniyet Teşkilatına kurşun yağdırmak, kendi ülkesinin polis ve halkını acımasızca öldürmek gibi hiçbir darbede bu derecede yaşanmayan korkunç vahşetlere şahit olduk.
Yıllardır samimi insanları Allah ve Peygamber ile aldatmaya kalkan sapık bir zihniyet tarafından gerçekleştirilen bu şerefsiz ve kanlı darbe girişimi; sağduyulu, cesur, şuurlu bir şekilde vatansever, kahraman ve onurlu milletimiz, cesur devletimiz ve askerimiz tarafından püskürtülmüştür. Türkiye’nin her yerinde her siyasî görüşten insan, siyasî partileriyle, vakıflarıyla, sendikalarıyla, kaymakamıyla, belediye başkanıyla, polisiyle, askeriyle birlikte alçak darbe teşebbüsüne, millet düşmanlarına, şerefsiz işbirlikçilere karşı en gür sesle, İstiklal Marşı’yla, tekbirlerle haddini bildirmiştir. Bu millet, 15 Temmuz’da devletiyle ve bütün kurumlarıyla bir destan yazmıştır.
Alçak, hain ve gözü dönmüş paralel darbe teşebbüsünü, cinnet geçiren kudurmuş mecnunları şiddetle lanetliyorum. Darbecilere karşı dünyada örnek teşkil eden millet tepkisini, millî birlik şuur ve ruhunu yürekten alkışlıyorum. Türkiye, insanlığın, mazlumların tek limanı ve kalesidir. İkinci bir vatanı olmayanlar, hangi ırk, düşünce ve inançtan olursa olsun vatanına sahip çıkmalıdır. Herkes; hak, hukuk, adalet, zulüm, hakikat, vatan, millet, insanlık, erdem konusunda tarafını belirlemelidir artık.  Çünkü Cemil Meriç’in dediği gibi “Zulüm karşısında tarafsızlık, namussuzluktur.”
On beş Temmuz akşamı, milletimiz ayakta
Şerefli direnişte, kutlu görevde varız
Bayraklar elimizde, tüm yürekler atakta
Satılmış hainleri, yurdumuzdan kovarız…
Ali Özkanlı
Yâ Allah Bismillah Allâhu Ekber
Temmuz on beşinde şahlandı millet
Satılmış haine en büyük zillet
Milletin bağrında soysuz bir illet

Yüreklerde iman dillerde tekbir
Yâ Allah Bismillah Allâhu Ekber.
Ali Özkanlı
Bu vatan, toprağın kara bağrında
Sıradağlar gibi duranlarındır
Bir tarih boyunca, onun uğrunda
Kendini tarihe verenlerindir.
Orhan Şaik Gökyay
249 gül kokulu şehidimiz. Vatan size minnettar. Ülkeyi kül bahçesinden gül bahçesine çevirdiniz. Bu millet sizi unutmayacak. Adınızı şerefle nesilden nesle anlatacak. Hangi tarih kitabında var ki göstermiş olduğunuz bu kahramanlık? Hangi millet yapabilmiş ki bunu? Dünya şaşkın ve söyleyemeseler de ağzı açık bir şekilde hayran.
Bu vatan, uzaktan ahkâm kesenlerin değil vatana kasteden hainlere faturayı onların anladığı dilde kesenlerindir. İnşallah millet ve devletimiz, “Çanakkale ruhu”yla görevini hakkıyla yapar. Allah, hepimize basiret, feraset, güç, cesaret, vahdet ve sabır ihsan etsin. Allah; bu ülkenin, devlet, millet ve ümmetin yardımcısı olsun.
Bize hayır gibi gelenlerde şer, şer gibi gelenlerde hayır olabilir. Her şeyde bir hayır vardır. Bu kahpe darbe girişimiyle bu namussuzların, alçakların, hainlerin, sapıkların ne olduğunu herkes anladı ve gördü. Bu FETÖ darbe girişimi; hainlerin, teröristlerin temizlenmesine; milletin beraberliğine, özüne dönüp dirilişine vesile olacaktır inşallah. Allah hem millet ve ülkemizin hem de hepimizin yardımcısı olsun. En büyük düşman Amerika diye boşuna söylemiyoruz. “Darbe gecesi CIA yetkilileri ve yüksek rütbeli ABD generallerinin İstanbul’da ne işi vardı. ABD tarihinin hiç bir döneminde bu kadar çuvallamamıştı; inşaallah daha da beter olacaklar.”
“Allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor.” (4/Nisa, 58)
Bırak beni haykırayım, susarsam sen matem et
Unutma ki şairleri haykırmayan bir millet
Sevenleri toprak olmuş öksüz çocuk gibidir.
Mehmet Emin Yurdakul
Alçak darbe teşebbüsü konusunda tek bir kelime etmeyen insancıkları, sahte hümanistleri, tatlı su vatanseverleri, sahte mücahitleri şiddetle kınıyorum. “Bu sözde darbeyi Başkan olmak için Cumhurbaşkanı tezgâhladı.” diyen, “tiyatro, oyun” olarak nitelendiren beyni sulanmışlara, bağnazlara, ideolojik körlere, art niyetlilere, ahlaksızlara da binlerce kere yazıklar olsun!
Darbeye, zulme, alçaklığa, hıyanete, fitneye, bölücülüğe karşı “Çanakkale ruhu” ile karşı çıkan; vatanına, devletine, bayrağına, inancına, millî birliğine, bağımsızlığına, millî iradeye, onuruna sahip çıkan büyük ve asil milletimize selam olsun! 80 yıldır toplum olarak yaşayıp darbeler ve çilelerle pişip olgunlaşan, son zamanlardaki şuuruyla küllerinden dirilen, bu ülkenin Irak, Suriye ve Mısır olmadığını ispatlayan bu inançlı, vatansever, onurlu ve cesur millete selam olsun!
Bu darbe teşebbüsü, bu şer olay; nice hayır ve güzelliklere vesile olacaktır inşallah. Türkiye’nin, devletin bağırsakları, her türlü habis urdan temizlenmelidir bu vesileyle. Darbeci alçaklara, kalleşlere, teröristlere ibret olsun diye hak ettikleri idam cezası verilmelidir mutlaka.
Bu azgın, şerefsiz, millet düşmanı darbeci çapulculara asla pabuç bırakmayacağız. Yılmayacağız, diz çökmeyeceğiz, direneceğiz. Yılgınlığa, umutsuzluğa, korkuya, fitneye, zulme asla prim vermeyeceğiz. Milletimiz, devletimiz, hükümetimiz, ordumuz, vatansever sivil toplum örgütlerimizle daha da güçlü olacağız. Hep birlikte güçlü, adil, bağımsız, huzurlu, erdemli büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz inşallah.
“Her gün onlarca şehit haberi geliyor. Alıştık mı artık buna? Olağan bir hal mi? Çoğaldıkça kanıksıyor muyuz yoksa bunu? Rutine bağlayıp yaşayışımıza devam mı ediyoruz? Ya şehitlerimizin geride bıraktıkları? Evliyse eşleri… Çocukları varsa ya! Annelerine ne demeli? Babaları… Kolay değil, hem de hiç kolay değil!
Ateş düştüğü yeri yakıyor. Vatan onların şahadet haberine alıştı mı artık? Halk tepkisiz mi kalacak hep böyle? Cenaze merasiminde atılan tekbirler kesmiyor bizi artık. Yetmiyor içimizdeki ateşi söndürmeye. Acımızı dindirmiyor.
15 Temmuz milyonların sokağa çıkmasıyla bastırıldı. Darbeciler tarafından sahnelenen oyun yine halkın karşı oyunuyla sonlandırılmıştır. Bu hain ve kalleş terörü de halk isterse bitirir. Her gün ölmektense bir gün adamakıllı ölür ama ülkemizi de çocuklarımıza güven ve barış içinde bırakırız. Doğu’su Batı’sı, Kuzey’i Güney’i el ele tutuşursa bu terör olayı da biter. Hiçbir ayrım yapmadan, hainler sıkıyor hepsine, patlatıyor bombayı. Bakıyorsunuz bir şehit cenazesi Samsun’da defnediliyor, bir diğeri Afyon’da, biri Osmaniye’de, diğeri Elazığ’da… Yurdun dört bir yanında ağıtlar aynı yakılıyor, anneler aynı acıyla yanıyor, babalar aynı yara ile vuruluyor. Herkesin dilinde teröre lanet, şehitlere rahmet var ama kimse kalkıp da bu işe bir son vermiyor. Ne kadar kan aktı? Ne kadar can gitti?
15 Temmuz gecesi sınırımıza yakın yerlerde ülkemize girmek için hâlihazırda bekleyenleri bu halk unutmadı. Ülkemize kem gözle bakanlara herhalde güzel gözle bakamayacağız. Toprağımıza uzanmak isteyen karanlık elleri öpecek de değiliz. İnsanımızın canına malına ve ırzına yönelik yapılması öngörülen her türlü saldırıyı da kabullenmemiz mümkün değil. Bir musibet bin nasihatten evladır. Suriye bizler için çok can acıtıcı ama bir o kadar da gerçekçi ders oldu. Ülkesizliğin ne olduğunu gördük. Savaşın bir milleti ne hale getirdiğine, ne hallere düşürdüğüne şahit olduk.
Yıkamayacaksınız ve bizi bölemeyeceksiniz. Andolsun ki tek bir kişi kalsa dahi bu ülkenin üzerinde, o da canını verircesine savaşacaktır toprağı için. Siz bu asil Türk milletini tanıyamadınız. Bizi hangi ülke sandınız? Bizi kaç kuruş bildiniz?
Geceler ne de karanlık. Yıldızlar çok ama çok uzakta… Son günlerde kayan yıldızlar da çok. Kayan her yıldızın bir hikâyesi var. Kayan her yıldız bir şehittir. Son günlerde geceler ne de karanlık. Kayan yıldızlar ne de çok… Her kayan yıldıza dilek tutmayın, dua edin. Çünkü onların her biri bir şehide işarettir.”
Alçak ve hain darbe kalkışmasında şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, aziz milletimize cesaret, şuur, birlik, huzur ve sabır niyaz ediyorum. Âmin…

Sayfayı Paylaş