200. SAYI İLE GÖNÜL GÖNÜLE

somuncubaba-200-01basyazi

Elhamdülillah. Yayıncılıkta 200. sayıya ulaşmamıza fırsat ve imkân veren Yüce Rabb’imize şükürler olsun. Hamd yalnızca O’na mahsustur. Somuncu Baba Hazretleri (k.s.)’nin cedd-i mübarekleri Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’e Rabb’imizin ilmi adedince salatü selâm olsun!
Dergimizin 200. sayısında siz değerli okuyucularımızla buluşma ihsanını bizlere bahşetti. 1994 yılından, ilk sayımızdan itibaren Somuncu Baba Hazretleri (k.s.)’nin hayatı, tasavvuf anlayışı, öğrencileri, bu topraklara olan manevî tesirleri ile birlikte, Vakfımızın Kurucusu Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi (k.s.)’nin hoşgörüsü, insanlığa vakıf yoluyla hizmeti ve gönüllere vermiş olduğu değer, dergi sayfalarımızın hep şeref levhaları oldu. Her sayı hazırlanırken ilk günkü gibi heyecanla ve şevkle siz kıymetli okuyucularımızla buluşmak üzere yeni konular, yeni dosyalar hazırlamaya gayret ettik. 24 yıldır millî ve manevî değerlere bağlı, devletimizin bekasını önceleyen, beraberliğimize, kardeşliğimize katkı sunacağının inandığımız konuları, güzel bir yayın çizgisiyle sunmaya çalıştık. Her zaman yapıcı ve olumlu olmaya gayret ettik. Umuyoruz ki, her sayımız “Somuncu Baba”mıza layık bir ekmek sıcaklığında sizlere her ay taze taze ulaşırken, okumaktan lezzet duyup tat aldınız. Her geçen gün yazarlarımız, ediplerimiz, şairlerimiz gönül kervanımıza katıldı. Özellikle İlahiyat Fakültelerindeki, Edebiyat Fakültelerindeki ilmî birikimlerini dergimiz sayfalarında sizlerle paylaşan yazar kadromuzla birlikte, ülkemizin saygın yazar ve edipleri sayfa komşusu olarak bu kervanında gönül gönüle sizlerle yüz yüze geldiler. Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi (k.s.)’nin Divan’ından, Mektûbat’ından, Hutbelerinden numune-i imtisal ahlak öğütlerini sizlerle paylaştılar. Muhabbet içerisinde çok şükür 200. sayıya ulaştık.

Somuncu Baba dergisini kurma fikrini teknik kadromuza aşılayan, her zaman ileri görüşleriyle bizleri destekleyen, Vakıf Mütevelli Heyet Başkanımız H. Hamidettin Ateş Efendi’ye binlerce teşekkürü bir borç biliyoruz. Dergimizi kurup, yıllarca yaşatan sonra bizlere emanet eden, kendi bekâ âlemine giden, kurucumuz Ahmet Şemsettin Ateş Efendi’yi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Görüşleriyle, makaleleriyle, edebi ürünleriyle dergimizi destekleyen kıymetli kalem ehline şükranlarımızı sunuyoruz. 200. sayı Özel Ekimizde dergimiz hakkında görüşlerini belirten dostlarımız bizim; Allah’ın lütfu, manevî büyüklerimizin himmetleriyle nasıl yol kat ettiğimizi açık açık anlatıyorlar. Bu vesile ile nice yeni sayılarda buluşmak temennisiyle hepinizi muhabbetle selamlıyoruz. Hep birlikte gönül gönüle yeni günlere…

In Harmony and Unity with the 200th Volume of the Issue

Alhamdulillah. Thanks Allah for all the opportunities He provided us to reach to the 200th volume of the issue. Praise be to Allah. Al-Salaam ala al-Nabi (Peace anb blessings be upon our Prophet), the ancestor of Somuncu Baba, on the number of knowledge of Allah.

For 24 years, we have been trying to mention the subjects which are on the benefit of our society. Also we have always endeavored to be positive and constructive. We hope that you have liked to read each article in our issues.

May Allah let us reach to more numbers of issues.

Best regards…

Sayfayı Paylaş