VAKFIMIZ, YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA KİMSESİZLERİN ELİ, AYAĞI OLDU

Somuncu Baba

"Vakfımız bayram sabahında iki engelli vatandaşa özel donanımlı araç hediye
ederek çifte sevinç yaşamalarını sağladı. Osman Çalık ve Emine Önal'a
özürlü araçları hediye edildi."

Ramazan ayı boyunca 7 il ve ilçe merkezinde evinde yemek pişiremeyecek derecede yaşlı ve bakıma muhtaç 1.391 kişiye günlük sıcak yemek ulaştırılırken yurt genelindeki 14 ilde iftar çadırlarında ise 25.850 kişiye yemek ikram edildi.


Darende'de Ramazan ayı boyunca Somuncu Baba Cami avlusunda ‘Hulûsi Efendi İftar Sofraları'nda 20.000 kişiye iftar ikramları yapıldı.


Ayrıca 47 il ve ilçe merkezinde 7.000 aileye gıda yardımı yapılırken yine bazı yerlerde yakacak ve ev eşyası yardımları yapıldı.


Bu kapsamında fakir ailelere giyecek¸ eğitim döneminin başlaması nedeniyle de 5 bin öğrenciye eğitim seti yardımı yapıldı.


Bu yıl ayrıca Pakistan'ın İslamabad kentinde ihtiyaç sahibi 1.000 aileye gıda paketi ve yıllardır geleneksel olarak sürdürülen ‘Somuncu Baba Sebil Ekmekleri'nin de dağıtımı yapıldı.

ENGELLİLERE BAYRAM HEDİYESİ
Vakfımız bayram sabahında iki engelli vatandaşa özel donanımlı araç hediye ederek çifte sevinç yaşamalarını sağladı.
Osman Çalık ve Emine Önal'a özürlü araçları hediye edildi. 57 yaşındaki Önal aracın tesliminde “Bu güzel bayram sabahında bize çifte sevinç yaşattınız¸ Allah sizi her zaman mutlu etsin” dedi. Osman Çalık'da yeni aracına kavuşacağı için sabaha kadar uyuyamadığını ve çok mutlu olduğunu bildirdi.
Vakıf Başkanımız H. Hamidettin Ateş'de engelli vatandaşlara araçları güle güle kullanmalarını belirterek bayramlarını kutladı.


 


Ayrıntılı haber ve fotoğraflar için tıklayınız…

Sayfayı Paylaş