CAMGÖZ VE ARKADAŞLARI RAFTİNG YAPIYOR

Sevgili çocuk dostlarım;

Bugün Mardin’de rafting yapacağız. Selim, Mardin’in çevresinde Fırat’ın kollarından olan Karasu, Savur Çayı, Zerkan Suyu, Buğur Çayı gibi nehirlerin olduğunu ve bunların birinde rafting yapacağımızı söyleyince, ben birden kendimi tutamayıp heyecanla miyavladım. En son Darende’de Tohma Çayı’nda rafting yapmıştık ve çocuklarla birlikte çok eğlenmiştik.

Aslında rafting yapacakların en az 14 yaşında olması gerekiyormuş ama yanımızda tecrübeli bir yetkilinin olması ve nehrin zorluk derecesine göre ikinci olması nedeniyle, Zeliş ve Ömer de bize katılabildiler.

Herkes su ve rüzgâr geçirmeyen tulumlar giydi. Uzun Kulak’la bana da can yeleği giydirdiler. Şişme bota binip, nehrin en yüksek yerinden başladık. Bottan etraf çok güzel görünüyordu. Bir taraftan da suyun sesi harikaydı. Uzun Kulak neşe içinde havlamaya başladı. Botun hareketiyle sıçrayan sular, çocukların yüzüne geldikçe sevinç çığlıkları atıyorlardı. Her şey çok güzel giderken, Uzun Kulak birden bottan düştü. Nasıl olduğunu anlamamıştık. Üzerinde can yeleği olduğu için batmadı ama bota paralel bir şekilde hızla yol alırken baya korkmuştu. O sırada Ömer’le Zeliş “Uzun Kulaaaak! Sakın korkmaaa!” diye bağırdılar. Arkadaşım korkmasın diye ben de suya atlamak istedim ama Zeliş “Camgöz sakın yapma!” diyerek beni kucağına aldı ve sımsıkı tuttu. O sırada Selim, Uzun Kulak’ın tutunması için küreği uzattı. Rehberimiz botu ustalıkla idare ederek Uzun Kulak’a yanaştırdı ve Uzun Kulak ön ayaklarıyla küreğe tutunduğu anda Selim onu hızla çekti. Ben sevinçle miyavlayarak “Canım arkadaşım!” dedim. Gözlerim dolmuştu. Uzun Kulak “Camgöz merak etme, bak bir şey olmadı işte. Hem ben hiç korkmadım ki zaten.” dedi.

Selim’le Zeliş, Uzun Kulak’ı aralarına aldılar. Islanan tüylerini kurulayıp, ısınması için iyice sardılar. Uzun Kulak ısınınca neşesi yerine geldi. Hep birlikte suyun içinde neşeyle yol alarak kıyıya geldik. Uzun Kulak’ın geçirdiği kazayı saymazsak çok keyifli bir gün oldu.

Mardin çok güzel bir yer ve biz hep birlikte burada olmaktan çok mutluyuz. Hoşça kalın…

Sayfayı Paylaş