MAYDANOZ-LİMON KÜRÜ

244 Aile-5

Sağlıksız çalışan karaciğer, cildin yavaş yavaş tazeliğini, güzelliğini ve canlılığını yitirip kişinin yorgun görünmesine, diğer organların olumsuz etkilenmesine neden olur. ‘Maydanoz kürü’ vücudu yabancı kimyasallardan arındırır. Böylece karaciğerin sağlıklı çalışmasında etkin rol oynayarak kişinin daha genç, daha sağlıklı, dinç ve zinde olmasında etkili olur. Maydanoz, karaciğerde bulunan glutathione-S transferaz (GST) enziminin aktivitesini yükseltir. GST enzimi gerek besinler yoluyla gerekse de solunum yoluyla aldığımız zararlı kimyasal maddeleri zararsız hale dönüştürür.

Gençleştirme, cilt tazeliğinin, güzelliğinin geri kazanılmasında ve korunmasında maydanozun rolü büyüktür. Bu gücünü, içerdiği etkin maddelerin özellikle karaciğer metabolizması üzerindeki olumlu etkisinden ve tüm vücuttan yabancı kimyasal maddeleri (xenobiotica) atabilme özelliğinden alır.

Maydanoz-Limon Kürü Mucizesi

Maydanoz-limon kürünü uygulayanlar kısa zamanda çok başarılı sonuçlar alabilirler. Bunun nedeni, maydanozun insan metabolizması üzerindeki etkilerinin çok hızlı oluşmasıdır. Maydanoz, doğru şekilde uygulandığı takdirde insanı şifalara ulaştıran bir bitkidir. Yemeklerinizde veya salatanızda bolca maydanoz kullanmanızın bir beslenme şekli olduğunu, kesinlikle bir kür olmadığını belirtmek isterim. Çünkü salatanın içindeki tuz, baharat ve ekşi (limon, sirke vb.) maydanozun etkin maddeleri ile reaksiyona girerek istenilen sonucu almanıza engel olmaktadır. Kür, her bitkinin kendine özgü ve amaca uygun olarak hazırlanması ve kullanılmasıdır. Tükettiğimiz et, sebze ve meyveler, içtiğimiz su, soluduğumuz hava kontamine (kirli) olmuş durumdadır. Kullanılan zirai ilaçlar, hormonlar, transgen tohumlar (genleri ile oynanmış tohumlar), besinlere ilave edilen koruyucu katkı maddeleri, fabrika bacalarından ve araçların motorlarından çıkan egzoz gazları, sonuçta hep insana geri dönen kontaminasyon (kirlilik) kaynaklarını oluşturmaktadır. Kimyasalların zamanla organlardaki birikimi hem hastalıklara karşı direnci zayıflatır hem de organ şikâyetlerinin daha erken ortaya çıkmasına neden olur.

Bu kür; anksiyete, depresyon, hepatit-B, karaciğer yağlanmasına karşı yardımcı ve destekleyici olup; ayrıca karaciğer metabolizmasını güçlendirici, cilde güzellik verici-gençleştirici, diüretik (idrar söktürücü), vücuda zindelik ve dinçlik kazandırmaya yardımcı ve yüksek tansiyonu engelleyici olarak da önerilmektedir.

Maydanoz-Limon Kürü Uygulaması

15–16 dal maydanozu sapları ile beraber elinizle parçalayıp blenderın içine atınız. Üzerine 2 yemek kaşığı limon suyu sıkıp yarım su bardağından biraz fazla su ilave ediniz ve yaklaşık 2 dakika blenderdan geçiriniz. Sabah kahvaltıdan 15 dakika önce tamamını içiniz. Bu doğal bitkiye 15 gün boyunca devam ediniz. Uygulamaya 5 gün aranın ardından tekrar 15 gün devam ediniz.

Değerli okurlarımız; hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu ve buna benzer bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeyiniz. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis ve tedavi amacı yoktur.

 

Sayfayı Paylaş